Çalışma Saatleri:

EN 15838 SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

/
/
EN 15838 SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

EN 15838 SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

EN 15838 SERTİFİKASI NASIL ALINIR

EN 15838 Sertifikası Nasıl Alınır?

Müşteri hizmeti çağrı merkezi, bir şirket ve müşterileri arasındaki en önemli ara birim olduğundan dolayı çağrı idare sürecinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi kritik bir hale gelmiştir. Çoğu şirket çağrı merkezlerinin ne kadar iyi işlediğine ve müşteri kazanma, tutma ve büyütme konusundaki stratejik rolüne dair bir üçüncü taraf görüşü istemektedir.

EN 15838 Sertifikası kimler içindir?

Çağrı merkezi hizmet sağlayıcıları. Dahili ya da harici bir çağrı merkezi olması fark etmez. Sağlayıcı, hizmetini aşağıdaki üç kategoriden birine ayırmalıdır:

*Gelen

*Giden

*Gelen/Giden

 Sertifika Süreci

* Hizmet sağlayıcısı tarafından sertifika için başvuru.

* Başvuranlar gereklilikleri yerine getirdiklerini yazılı şekilde belgelemelidirler.

* Sertifika organı denetçileri tayin eder.

* Denetçiler çağrı merkezindeki çalışmaları incelerler. Bu denetimlerin merkez noktaları şunlardır: teknolojinin ve belgelerin değerlendirilmesi-birkaç çağrı merkezi temsilcisiyle görüşme.

* Bu aşamaların başarılı bir şekilde atlatılmasından sonra, başvuranlar uygunluk damgası taşıyan sertifikayı kazanırlar. Sertifika gerekliliklerinin yerine getirilmesinin sürmesi durumunda altı yıl boyunca geçerlidir.

* Hizmetin etkiliğini ve uluslararası kalitesini teyir etmek amacıyla iki yılda bir yeniden değerlendirme yapılır.

Neden Sertifika Alınmalı?

Sertifika güven yaratır

Bir standardın gerekliliklerini yerine getiren bağımsız bir kuruluş sürekli izlenmektedir. Bu da müşterileriniz arasında da güven sağlar.

Sizi ayrı bir konuma yerleştirir

Bağımsız bir kuruluş tarafından sertifikalanmak size rekabetsel avantajlar kazanmanızı sağlar. Dolayısıyla rakiplerinize karşı avantajlı duruma geçersiniz.

Yüksek Kalite Standartları

Bir sertifika kaliteyi göstermektedir. Geçerli bir sertifikayla müşterilerinize ve iş ortaklarınıza ürünlerinizin ve hizmetlerinizin kalitesini teyit edersiniz.

İmtiyazlı Tedarikçiler

Sertifikalar genelde sözleşmelerin kamu tahsisini gerektirmektedir. İmtiyazlı tedarikçi bir gruba ait olmanın fırsatından yararlanın.

İş Başarısını Yakalamak için Bu Avantajları Kullanın

İşle ilgili belgelerinize sertifikanızı ve iletişim medyanızı referans olarak koyun, bu sayede müşterilerinizin ürünlerinize ve hizmetlerinize güvenini artırabilirsiniz.

EN 15838 Sertifikası ile ilgili hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.