Çalışma Saatleri:

ISO 20000-1′ in Faydaları ve Belgesi Nasıl Alınır

/
/
ISO 20000-1′ in Faydaları ve Belgesi Nasıl Alınır

ISO 20000-1′ in Faydaları ve Belgesi Nasıl Alınır

ISO 20000-1in Faydaları ve Belgesi Nasıl Alınır

ISO 20000-1′ in Faydaları ve Belgesi Nasıl Alınır

ISO/ IEC 20000-1 sertifikası:

  • en iyi uygulamayı gösterir,
  • kapsamlıdır,
  • masrafları azaltır,
  • hissedarların güvenini sağlar.

ISO/ IEC 20000-1 standardı Office of Government Commerce (OGC) ve tarafından yapılan bir çalışmaya dayanmakta ve IT Infrastructure Library (ITIL) tarafından kabul edilmiştir yani BT hizmetlerinizin yönetim şeklinde gerçek anlamda fayda göreceğinizden emin olabilirsiniz. Bu standardın temeli olan planla-uygula-kontrol et-önlem al döngüsü diğer yönetim sistemi standartlarıyla benzerdir. Bu da bütünleşik bir sistemi işletmenize, tekrarları ve masrafları azaltmanıza olanak sağlar.

SERTİFİKA NASIL ALINIR?

ISO/ IEC 20000 BT hizmet sunucuları için önemli bir uluslararası standarttır. Uygulanması ve sertifikasyonu iş süreçlerinizi ve uygulamalarınızı geliştirecektir. Müşterilerinize şirketinizin verimli, güvenilir ve emin olduğunun güvencesini verecektir.

Resmi olarak sertifikalanmak isteyen bir kuruluş, yetkili bir sertifika organı tarafından değerlendirilecektir. ISO/IEC 20000’in gereklilikleri yerine getirildikten sonra, sertifika organı uygunluk sertifikası düzenleyecek ve kuruluş ISO 20000 logosunu kullanmak için hak sahibi olacaktır.